Víceúčelové rotační plečky GST BIOSTAR. Nástroj na celoplošnou mechanickou kultivaci
Dnes je 3.3. – svátek slaví Kamil

Na veletrhu TECHAGRO 2024 neuvidíme desítky značek zemědělské techniky

Zveřejněno: 27. 9. 2023

Změna způsobu prezentace strojů a zacílení akcí přímo na zemědělce – to jsou důvody, proč několik tradičních vystavovatelů odmítlo účast na veletrhu TECHAGRO 2024. Dohromady tyto firmy na českém trhu zastupují desítky významných a největších výrobců zemědělské techniky.

Na veletrhu TECHAGRO 2024 neuvidíme desítky značek zemědělské techniky

V roce 2024 se TECHAGRO bude konat společně s lesnickým a mysliveckým veletrhem SILVA REGINA a s veletrhem obnovitelných zdrojů energie v lesnictví a zemědělství BIOMASA. Novinkou aktuálního ročníku bude speciální prostor vyhrazený digitalizaci v zemědělství a doprovodný program zaměřený na toto téma.

Veletrhy TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA se po pauze vracejí v sudém roce a dále budou pokračovat ve dvouleté periodicitě. TECHAGRO je zaměřené na rostlinnou výrobu, v lichých letech se na brněnském výstavišti koná veletrh ANIMAL TECH věnující se živočišné výrobě.

Největší prodejce a dovozce zemědělské techniky v České republice sdružuje Sdružení dovozců zemědělské techniky (SDZT). Podle zjištění redakce Agroportal24h.cz se větší část členů SDZT rozhodlo veletrhu TECHAGRO 2024 neúčastnit. Redakce získala potvrzení od těchto firem: STROM PRAHA, AGRALL zemědělská technika, AGROMEX, AGROTEC, AGRI CS, AGRO-partner Soběslav, MANATECH CZ, KUHN CENTER CZ, AgroKonzulta Žamberk a UNIMARCO. Ostatní tradiční vystavovatelé se ještě rozhodují, přičemž část z nich se přiklání k neúčasti na veletrhu.

Jaké jsou důvody?

„Po vyhodnocení všech našich jednotlivých aktivit a jejich plánování pro nejbližší období jsme se rozhodli vynechat účast na zemědělském veletrhu TECHAGRO 2024. Jedním z hlavních důvodů je změna způsobu prezentace námi dodávaných strojů a technologií,“ uvádí STROM PRAHA. Společnost redakci potvrdila, že chystá další ročník DEERFESTu na brněnském výstavišti. Představí tam novinky pro rok 2024.

„Po dlouhém zvažování jsme se ve firmě rozhodli neúčastnit se příštího veletrhu TECHAGRO v dubnu 2024 v Brně. Hlavním důvodem je naše snaha více se zaměřit na předváděcí a kontaktní akce přímo v jednotlivých regionech České republiky, kde jsme blíže k našim zákazníkům, a i široká veřejnost může vidět naše stroje přímo v akci. Minulé roky hodně změnily prostředí akcí a my máme radši naše stroje venku, kde je možno naplno předvést jejich potenciál, případně demonstrovat všechny inovace a nové technologie. Digitální technologie a precizní zemědělství sebou přináší mnoho změn a našim cílem je předvést vám je osobně. Oceňujeme také i okamžitou zpětnou vazbu, kterou na těchto akcích od zákazníků dostáváme. Celý obor zemědělství se dynamicky vyvíjí a my bychom byli rádi vašimi průvodci těmito změnami,“ uvádí společnost AGRALL zemědělská technika.

„Po důkladném zvažování jsme dospěli k závěru, že se nadcházejícího zemědělského veletrhu TECHAGRO 2024 nebudeme účastnit. Chceme být blíže našim zákazníkům. Poslední roky nám ukázaly, a zpětná vazba našich zákazníků současně potvrdila, i nový trend v našem podnikání a tím je individuální přístup k zákazníkům, a to přímo na dvoře nebo na poli každého zemědělce a farmáře,“ uvádí společnost AGROTEC.