Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 27.5. – svátek slaví Valdemar

Se secím strojem Amazone Precea 6000-2AFCC vše při jednom přejezdu

Zveřejněno: 7. 3. 2023

Společnost Amazone rozšířila svou unikátní řadu vysokorychlostních přesných secích strojů s 3bodovým závěsem o nový model Amazone Precea 6000-2AFCC.

Se secím strojem Amazone Precea 6000-2AFCC vše při jednom přejezdu.

Optimální kombinace robustního rotačního kypřiče Amazone KG a přesného secího stroje zvyšuje výkon soupravy. Tato kombinace je nyní k dispozici v pracovní šířce 6 metrů a s 8 výsevními jednotkami. Ve spojení s čelním neseným zásobníkem Amazone FTender tak nabízí zemědělcům extrémně flexibilní nástroj.

Optimálně připravené seťové lůžko s jednotnými podmínkami klíčení je základem vysoké polní vzcházivosti. Robustní rotační kypřič Amazone KG 6002-2 Super zanechá půdu rovnoměrně promíchanou. Hrubé hrudy ponechá na povrchu a současně vytvoří ideální podmínky pro pěstování v oblasti kořenového systému. V závislosti na půdních podmínkách a pracovní hloubce lze dosáhnout pracovní rychlosti soupravy až 12 km/h, což umožňuje zvýšení pracovního výkonu.

Secí jednotky Amazone Precea namontované na Amazone KG 6002-2 Super zajišťují přesné umístění osiva.
Secí jednotky Amazone Precea namontované na Amazone KG 6002-2 Super zajišťují přesné umístění osiva.

Výměnný systém umožňuje rychlou přestavbu z přesného secího stroje Amazone Precea na secí lištu Avant s botkami RoTeC nebo TwinTeC. Doplněním o čelní zásobník Amazone FTender pro zásobování hnojivem nebo osivem lze vytvořit vysoce flexibilní a extrémně ovladatelnou secí kombinaci. Nespočet aplikačních scénářů a zejména kombinace několika pracovních kroků v jedné jízdě činí z Amazone Precea 6000-2AFCC ekonomicky atraktivní stroj.

Mulčovací secí botka Amazone PreTeC

Nově vyvinutá mulčovací secí botka Amazone PreTeC může být mechanicky zatížena tlakem až 220 kg. U hydraulické varianty je dokonce možné nastavit tlak až 350 kg přímo z kabiny traktoru za jízdy na poli. To zajišťuje hladký chod a rovnoměrné vzcházení pole jak při setí po pluhu, tak i při setí do mulče.

Rotační kypřič Amazone KG 6002-2 Super poskytuje ideální seťové lůžko i za obtížných podmínek.
Rotační kypřič Amazone KG 6002-2 Super poskytuje ideální seťové lůžko i za obtížných podmínek.

Radličkovou jednotku lze rychle a bez nářadí přizpůsobit podmínkám daného místa. Hloubku ukládání lze individuálně nastavit a secí agregát při odstavení stroje přesouvat do parkovací polohy pomocí kvadrantu s otvory. Přítlak a úhel otevření přítlačných V-válců lze nastavit také velmi snadno a bez použití nářadí. Celá radličková jednotka je snadno přístupná a bezúdržbová ložiska a pouzdra jsou optimálně chráněna proti prachu.

Systém dávkování v Amazone Precea je založen na přetlaku generovaném ventilátorem. Zásobník osiva i kompletní dávkovač jsou tomuto přetlaku vystaveny. Osivo je tak přiváděno ze zásobníku osiva na samostatný kotouč hermeticky uzavřený dávkovací jednotkou a přitlačeno do otvorů v kotouči. Přesné oddělování je pak zajištěno pomocí tří prstů. Osivo se poté dostane na okraj nastřelovacího kanálu, kde se zastaví přítlak, tím je zrno uvolněno z kotouče a je přesně vystřeleno do osevní brázdy a zachyceno zachycovacím kotoučem. Optický senzor bedlivě monitoruje proces oddělování a hlásí jakékoli chyby a zdvojení na terminálu traktoru. Díky systému SmartControl lze nastavení prstů automaticky ovládat přímo z kabiny traktoru.

Čelní zásobník Amazone FTender pro optimální rozložení hmotnosti

Model Amazone Precea 6000-2AFCC je dodáván s novým předním zásobníkem Amazone FTender pro maximální efektivitu hnojení, a to s objemem 1 600 nebo 2 200 litrů. To znamená méně prostojů a tím i vyšší výkony. Amazone FTender je vybaven elektrickým pohonem dávkování a standardně se ovládá přes terminál ISOBUS. Kalibrace je možná přímo na předním zásobníku pomocí volitelného TwinTerminálu.

Čelní zásobník Amazone FTender 2200 jako zásobník hnojiva při setí kukuřice.
Čelní zásobník Amazone FTender 2200 jako zásobník hnojiva při setí kukuřice.

V tomto ohledu jsou váha a dodávaný skládací kbelík bezpečně uloženy v blízkosti snadno přístupné dávkovací jednotky. Amazone FTender nabízí přidanou hodnotu, protože může být také použit jako zásobník osiva pro secí kombinaci Avant 02.

Lze jej však také kombinovat se stroji na zpracování půdy Amazone, aby bylo možné v jednom přejezdu aplikovat např. meziplodiny a/nebo hnojivo.

Vlastní software vyvinutý prostřednictvím terminálu ISOBUS, jako je AmaTron 4 nebo AmaPad 2, umožňuje extrémně pohodlné ovládání stroje Amazone Precea-2AFCC. Dotykově optimalizované ovládání usnadňuje operátorovi snadnou orientaci v softwaru.