Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 20.7. – svátek slaví Ilja

Řada pneumatických secích strojů byla rozšířena o model Amazone Centaya 3000 Special

Zveřejněno: 20. 2. 2023

Pneumatický secí stroj Amazone Centaya 3000 Special nahrazuje dosavadní řadu AD-P Special. Tuto novinku o záběru 3 metry nabízí výrobce se zásobníky o objemu 1 000 a 1 500 litrů.

Řada pneumatických secích strojů byla rozšířena o model Amazone Centaya 3000 Special.

Výsevní botky secího stroje Amazone Centaya 3000 Special jsou k dispozici jak jednodiskové RoTeC nebo dvojdiskové TwinTeC.

Rozdělovací hlava secího stroje Amazone Centaya 3000 Special je umístěna za zásobníkem přímo nad botkami, dopravní semenovody jsou tak krátké a prakticky kolmé. Zásobník je vysunutý dopředu a přibližuje tak těžiště stroje těsně k traktoru. Mezi zásobníkem a rozdělovací hlavou je umístěna lávka, která zaručuje pohodlný přístup nejen k oběma částem stroje, ale i ventilátoru, dávkovači i systému řazení kolejových řádků. Nižší stavba zásobníku umožňuje obsluze i lepší výhled dozadu. Díky velkému otvoru lze zásobník plnit bez problému i z Bigbagů, nebo lžící nakladače. Stěny má zásobník příkré, plnění dávkovače je tak bezpečné a díky tomu je i zbytek v zásobníku nepatrný. ISOBUS ovládací systém přes intuitivní počítač je už samozřejmostí, a ještě snadnější nastavení stroje je s Twin terminálem přímo na stroji.

Kalibraci secího stroje Amazone Centaya 3000 Special osiva lze provést velmi snadno a rychle přímo z lávky. Součástí dodávky jsou flexibilní nádoba na osivo a váha. Pro různá osiva jsou k dispozici různé výsevní válečky, k výměně stačí povolit 2 šrouby přiloženým klíčem. Zkouška správného nastavení, kalibrace a vyprázdnění zbytku se provádí pohodlně přes terminál Amatron 4, je-li i Comfort-Packet, pak přes TwinTerminal 3.0. Ten se připevní jednoduše magnetem blízko dávkovače a obsluha tak může vše provést z jednoho místa. Je-li traktor vybaven ISOBUS terminálem, může traktorista vše ovládat přes něj. Další volbou je Amazone terminál AMAPAD.

Nesený secí stroj Amazone Centaya 3000 Special je připojen k rotačním branám KE 3002-190 Rotamix pomocí rychloupínacího systému QuickLink.
Nesený secí stroj Amazone Centaya 3000 Special je připojen k rotačním branám KE 3002-190 Rotamix pomocí rychloupínacího systému QuickLink.

Jednokotoučové secí botky RoTeC jsou bezúdržbové a pracují spolehlivě i při větším množství posklizňových zbytků. Pro vytvoření kvalitní výsevní drážky jsou důležité jak disk, tak i formovač řádku. Disk je vybaven plastovým kotoučem Control 10 nebo Control 25, které vedou botku ve stanovené hloubce. Širší Control 25 je vhodný do lehčích půd, kde by se botka snadno bořila. Oba kotouče slouží současně jako stěrky disků. Rozteče řádků mohou být 12,5 nebo 15 cm.

Dvojdiskové botky TwinTeC mají průměr disku 340 mm a přítlak 40 kg.
Dvojdiskové botky TwinTeC mají průměr disku 340 mm a přítlak 40 kg.

Dvojdiskové botky TwinTeC secího stroje Amazone Centaya 3000 Special mají průměr disku 340 mm a přítlak 40 kg. Jsou určeny pro střídavé nebo těžší půdy a pro vyšší rychlosti. Díky své robustnosti drží i v těchto podmínkách hloubku spolehlivě. Za těmito botkami jsou vedena přítlačná kola, která drží hloubku setí a současně uzavírají výsevní drážku. Rozteč řádků s těmito botkami je 15 cm.

Secí stroj Amazone Centaya Special se připevňuje k rotačnímu nářadí pomocí rychloupínacího systému QuickLink. Do standartních půdních podmínek je možné použít rotační brány Amazone KE 02, do těžkých půd KG nebo KX. Ve velmi lehkých půdách se dobře uplatní i diskové brány Amazone CombiDisc.

Nová řada pneumatického secího stroje Amazone Centaya 3000 Special posouvá pneumatické kombinace Amazone díky celé řadě nových prvků a vylepšení opět dále ve směru k preciznosti a současně jednoduchosti ovládání.