Agromex - Největší distributor zemědělské techniky v ČR
Dnes je 27.5. – svátek slaví Valdemar

Přípravy na CASE DEN 2023 v plném proudu! Vše vypukne již 2. června

Zveřejněno: 21. 5. 2023

Pro příznivce techniky CASE IH a dalších značek, které zastupuje AGRI CS, se blíží velký svátek. Po čtyřech letech je tu další CASE DEN! Letiště v Kámeni u Pelhřimova bude ožije zemědělskými novinkami a technologiemi, ale i motorkami. Můžete se těšit na polní předvádění a zábavu pro každého!

Představení klíčové novinky – traktoru Case IH Puma CVXDrive AFSConnect.

Motto letošního CASE DNE je „NEXT LEVEL neboli O ÚROVEŇ VÝŠ“, což reflektuje posun v nabídce a sortimentu AGRI CS. Klíčové heslo platí i pro hlavní novinku letošního CASE DNE, traktor Case IH Puma 260 CVXDrive AFS Connect. Služby a technologie AGRI CS také dosahují vyšší úrovně a pomáhají zemědělcům ve všech aspektech jejich podnikání, včetně servisu, vzdálené diagnostiky, dohledového centra, sortimentu náhradních dílů, finančních služeb a poradenství.

Novinky ze sortimentu CASE IH

Klíčovou novinkou bude zcela nový traktor Case IH Puma 260 CVXDrive AFS Connect který je nejsilnějším modelem Case IH Puma v historii značky. Jeho maximální výkon činí 302 koní. Řidiče potěší kabina s větším prosklením o 11 %, o 8 % větším prostorem a nejnižší hlučností na trhu – pouhých 66 dB. Kabina má na přání pokročilé hydraulické odpružení Advanced Vehicle Suspension a nové ovládání, loketní opěrku Multicontroller a monitor AFS 1200. Case IH Puma AFS Connect naplno využívá výhod portálu precizního zemědělství my.caseih.com a tovární telematiky.

Bezkonkurenčně největším traktorem CASE DNE bude pásový Case IH Quadtrac 645 AFS Connect. S výkonem 699 koní je to nejsilnější sériově vyráběný traktor na světě. Pro modelový rok 2024 přináší proti stávajícím modelům 620 vyšší výkon, inovovaný motor, upravený systém SCR, inovovanou kabinou a zesílený zadní tříbodový závěs. S jeho pomocí si Case IH určitě udrží obrovský náskok, jak v technologii, tak i prodejnosti. Není náhodou, že v České republice pracuje již více než 250 pásových Case IH Quadtrac.

Z kategorie výkonných traktorů bude poprvé na CASE DNI k vidění i nový top model oblíbené řady Case IH Optum, konkrétně Case IH Optum 340 CVX. Jeho maximální výkon 340 koní potěší ty, kteří si Case IH Optum oblíbili kvůli jeho univerzálnosti a výkonu. I u něj můžeme vidět posun a modernizaci, především zesílení klíčových komponentů hnacího ústrojí a převodovky.

V letošním roce určitě nesmíme zapomenout také na výročí 100 let od zahájení výroby traktorů Case IH Farmall. K vidění budou nejnovější modely Case IH Farmall C a Case IH Farmall A. Na CASE DNI bude možné si traktory prakticky vyzkoušet při práci s čelním nakladačem ve FARMALL Fun Parku a určitě stojí za zmínku, že v rámci výročí značka Case IH nabízí na traktory Case IH Farmall velké cenové zvýhodnění.

Cestou precizního zemědělství

Se značkou Case IH se pojí také technologie precizního zemědělství. Naši cestu a technologie představíme na speciálním stanovišti, kde si budete moci prohlédnout navigační systémy Case IH a Steyr. A seznámit se s výhodami telematiky včetně agronomického portálu a vzdálené práce s daty. Zároveň se budete moci poradit na místě s odborníky na danou problematiku.

V rámci služeb AGRI CS mimo telematiku AFS Connect od výrobce Case IH vysvětlíme také výhody telematiky AConnect, dohledového centra a dalších technologií zastřešenou oddělením Atech skupiny AGROTEC.

Na CASE DNI kromě adrenalinové motorkářské show uvidíte i závodní speciál APRILIA.
Na CASE DNI kromě adrenalinové motorkářské show uvidíte i závodní speciál APRILIA.

Adrenalinová moto show

Se značkou Case IH bude spojeno i motto letošní zábavy. Od minulého roku výrobce Case IH sponzoruje závodní tým Aprilia na mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii MotoGP. Přijďte si i vy prohlédnout tento závodní speciál, na kterém se svým týmem v minulém roce získali celosvětově čtvrté místo. U motorek nekončíme! Připravena bude i velká adrenalinová SHOW týmu SPECIAL BROTHERS, v rámci které se můžete těšit na speciální kreace, dechberoucí kaskadérské kousky, synchronní jízdy a akrobacie.

Tradiční farma STEYR

Na CASE DNI nebude chybět ani značka Steyr se svojí tradiční rakouskou farmou. Zde budou představeny novinky z portfolia Steyr v čele s hlavní novinkou Steyr 6280 ABSOLUT CVT, který nově nabízí novou dimenzi komfortu pro obsluhu a sdílení dat pro majitele nebo servis.

Nový Steyr Absolut k vidění na FARMĚ STEYR.
Nový Steyr Absolut k vidění na FARMĚ STEYR.

Dále budou představeny modely, které nabízí vzduchem odpruženou kabinu již z výroby od 115 koní, a tím jsou modely Steyr PROFI CVT, Steyr IMPULS CVT a stávající generace traktorů Steyr 6185 – 6240 ABSOLUT CVT. V oblasti menších traktorů si přijdou na své zákazníci, kteří vyhledávají komfortní sklizeň píce v podobě unikátní funkce elektronického ovládání předního zvedacího zařízení. Pohodlně z kabiny si mohou nastavit přítlak a kopírování terénu, maximální výšku pro zvednutí a vše pak ovládat pomocí Multicontrolleru u jedné z nejoblíbenějších řad traktorů Steyr KOMPAKT.

Na STEYR farmě se můžete těšit i na soutěž „Steyr Hot wire“ s čelním nakladačem, kde můžete ukázat vaši zručnost v ovládání traktoru. Většina traktorů bude k dispozici pro praktické ukázky v pícninách, na poli nebo s čelním nakladačem.

Výzva dvoufázové sklizně s MacDon Windrower

Důležitým stanovištěm bude sklizňová technika prezentující šetrnost a další výhody sklízecích mlátiček. Novinkou na stanovišti bude technologie dvoufázové sklizně zastoupená strojem MacDon Windrower. Mnoho zemědělců čelí problému s nedozráním plodin ve správný čas tak, aby je bylo možné kvalitně sklidit. Se strojem MacDon Windrower dosáhneme správné zralosti plodiny vhodné ke sklizni přírodní cestou. Našli jsme řešení, jak tyto stroje dnes užívat v našich podmínkách při splnění všech legislativních pravidel. První sezóna ukázala velký potenciál této technologie a řadu zajímavých ekonomických úspor. Přijděte se na vlastní oči přesvědčit o výhodách MacDon Windrower, součástí prezentace bude i polní předvedení a praktická ukázka přímo na poli.

MacDon Windrower se svou technologií dvoufázové sklizně.
MacDon Windrower se svou technologií dvoufázové sklizně.

Technologie STRIP-TILL

Na aktuální agrotechnické požadavky zemědělců AGRI CS reaguje osvědčenými stroji anglického výrobce SUMO. K vidění budou klasické podrýváky a kombinované stroje. Velmi populární jsou v současné době i secí stroje. SUMO se už roky věnuje v tomto směru technologiím zakládání porostů Strip-till jedním přejezdem, se kterými má AGRI CS a čeští zemědělci již bohaté zkušenosti. Druhým zástupcem secích stojů bude představen poprvé u nás stroj s technologií No-till a to secí stroj SUMO DD, se kterým má ovšem výrobce již dlouholetou tradici. Technologie přímého setí a regenerativního zemědělství je dnes velké téma a my chceme naším zákazníkům v této sekci nabídnout to nejlepší.

Setí technologie STRIP-TILL secím stroje SUMO DTS.
Setí technologie STRIP-TILL secím stroje SUMO DTS.

AGRI CS nezůstává pozadu ani v otázce variabilních aplikací prostředků na ochranu a výživu rostlin. V této oblasti se spoléháme na optický skener Augmenta, který na základě aktuálního stavu porostu reaguje na jeho aktuální potřeby a volí optimální dávku aplikovaného produktu. Toto zařízení poskytujeme i jako balíček s chytrým rozmetadlem minerálních hnojiv DCM. Rozmetadla disponuji sekční kontrolou, tenzometrickými váhami, variabilním hnojením a dalšími moderními prvky.

Prezentace závěsné techniky

Pícninářský program AGRI CS bude zastupovat slovinský výrobce zemědělské techniky SIP, který má v dané oblasti více jak 65letou tradici. Největší novinkou bude model pásového shrnovače SIP AIR 900T, který vyniká výbornou kopírací, plynulostí řádku a výrazně jednodušší obsluhou. Tato technologie nabízí vysoký výkon a nižší obsah popelovin o 80 – 90 % oproti tradičním postupům a zároveň zachovává bílkoviny ve hmotě. Dostane vás svým výkonem až 15 ha/h. Stroje SIP jsou uznávány pro svou snadnou obsluhu, jedinečnou robustní konstrukci a inovativní řešení.

Velkou novinkou bude pásový shrnovač SIP AIR 900T.
Velkou novinkou bude pásový shrnovač SIP AIR 900T.

V „koutku“ závěsné techniky nebude chybět ani prezentace kvalitních mulčovačů TEHNOS nebo dopravní techniky pod vlastní značkou AGRI TRANSPORT, kde nabízíme vlastní řešení ve spolupráci s výrobci ZDT, Molčík A Fornall. Fyzicky si budete moci prohlédnout nejznámější návěs AGRI TRANSPORT AGRIMEGA 21, návěs AGRI TRANSPORT NS 18.1., úplnou novinkou v podobě tříosého návěsu TDK 33 000 anebo známý přepravník balíků PBS. Zajímavá bude souprava pro soukromé zemědělce Steyr 4100 Multi a AGRI TRANSPORT TDK 13000 ve Steyr edici.

Prodejní akce CASE DEN

CASE DEN není pouze místem pro prezentaci novinek a trendů v zemědělství, ale také zajímavým místem pro nákup techniky. U příležitosti CASE DNE budou připraveny zajímavé akce a akční modely v rámci celého sortimentu AGRI CS. Můžete si tedy pořídit nového pomocníka na farmu za velmi zajímavých finančních podmínek! Zároveň budou na místě i finanční poradci z oddělení Afinance, které mohou najít nejlepší řešení pro financování a poradí ohledně dotačních titulů pro vaše podnikání.