Kubota zemědělská technika
Dnes je 30.9. – svátek slaví Jeroným

Články, aktuality a videa o vývoji žacích strojů

Žací stroje provádějí v soupravě s energetickým prostředkem první operaci sklizně píce tj. sečení porostu. Píce je po posečení ukládána na řádek nebo rozprostřena na široko. Žací stroje mohou pracovat samostatně nebo jsou funkční skupinou sklízecích adaptérů sklizňových strojů (řezaček, sklízecích mlátiček).

Téma „Žací stroje“ – třídění:

Nové žací kombinace Pöttinger NOVACAT V 8400/V 9200 s pracovním záběrem 8,40 a 9,20 metru

(10.8.2023) Nové žací kombinace Pöttinger NOVACAT V 8400 a NOVACAT V 9200 jsou profesionály pro dosažení nejvyššího možného výkonu. Výkon s maximálními pracovními záběry 8,40 a 9,20 metru v kombinaci s kompaktním designem jsou tím, čím tyto žací stroje vynikají.

CLAAS DISCO 9700 – nová vlajková loď mezi žacími stroji

(21.7.2023) Claas představil novou vlajkovou loď mezi žacími stroji – CLAAS DISCO 9700 s pracovním záběrem až 9,5 metru. Již brzy bude zde na webu následovat více informací.

Nová generace zadní žací kombinace SIP DISC HD D pro větší farmy a poskytovatele služeb

(29.6.2023) Slovinský výrobce techniky SIP pro sklizeň pícnin představil novou zadní žací kombinaci SIP DISC HD D určenou pro větší farmy a poskytovatele služeb. Novinka si odbyla českou premiéru na akci CASE DEN v Kámeni a na akci Naše pole v Nabočanech.

Na Lučním dni se představila kompletní linka pro sklizeň pícnin značky Fendt. Nechyběly ani letošní novinky

(19.6.2023) Na pozemcích Veterinární univerzity Brno, Školského zemědělského podniku Nový Jičín se prvního června uskutečnil Luční den pořádaný společností AGROMEX. Na akci proběhla praktická prezentace techniky pro sklizeň pícnin značky Fendt.

Nové ovládání Krone PreSelect jako první dostane žací trojkombinace

(13.6.2023) Krone představuje nové ovládání strojů Krone PreSelect. Toto zařízení umožňuje nastavit elektricky předvolbu požadované funkce a pomocí připojeného hydraulického okruhu traktoru ji posléze vykonat. Ovládání je dostupné ve dvou provedeních.

Stroje SaMASZ na farmě v Náhlově vynikají jednoduchostí, funkčností a spolehlivostí

(9.6.2023) Od samého začátku působení značky SaMASZ na českém trhu je jejím významným uživatelem farma v Náhlově. Pracuje tam kompletní linka pro sklizeň pícnin této značky. Stroje na farmu dodává společnost N&N KOŠÁTKY s.r.o.

Gregor a Syn drží laťku v prodeji strojů ROZMITAL vysoko

(5.5.2023) Společnost Gregor a Syn, s.r.o. se stala vítězem v kategorii prodejce roku a současně získala titul absolutního vítěze, a to již počtvrté. Do svého sortimentu společnost zařadila dva nové diskové žací stroje značky ROZMITAL.

Pícninářská sezóna se blíží – garance kvality a 3letá záruka na stroje SIP

(3.5.2023) Stroje na zpracování píce SIP pomáhají zemědělcům v hospodaření již od roku 1954. Tento přední výrobce zemědělské techniky prodá každoročně více jak 5 100 strojů. V České republice se velice žádanými staly žací lišty SIP Silvercut Disc o záběru 3 metry a…

Samojízdný žací stroj Cutaro SR 1100 ze Švýcarska přesvědčí svým výkonem nejen na svahu

(2.5.2023) Samojízdný žací stroj Cutaro SR 1100 vyrábí švýcarská společnost ARB Tec. Stroj přesvědčí svým výkonem nejen v silných porostech nebo na svahu, ale dokonce i na malých plochách, kde samojízdný žací stroj nabízí vysokou výkonnost. Díky své…

← Zpět
  ...